Najviši položaj na gridu -6

Datum rođenja – 11/05/2000

Mjesto rođenja – Sagamihara, Japan

Biografija

U cijeloj povijesti Formule 1 niti jedan japanski vozač nikada nije osvojio Grand Prix Svjetskog prvenstva. Može li Yuki Tsunoda biti prvi? Red Bull sigurno misli da je tako, s mladićem koji je na putu do njihove seniorske momčadi ako nastavi impresionirati kao što je činio u proteklih nekoliko godina.

Tsunodin uspon do najviše razine motosporta bio je nevjerojatno brz: od utrke u japanskoj F4 do mjesta u Formuli 1 s AlphaTauri, sada RB, u nešto više od tri godine, nakon što je stigao u Europu 2019. bez ikakvog znanja o stazama.

Ali nakon sporog starta u F3, praćenog izuzetno impresivnom debitantskom F2 kampanjom u kojoj je završio treći u prvenstvu i usput osvojio tri pobjede, Tsunoda je dokazao da ima brzinu i trkaću vještinu da si probije put do F1 grida.

Možda se nije prilagodio na Grand Prix utrke tako brzo kao na F2, ali nakon što se sada čvrsto etablirao u Formuli 1, još bi se mogao naći u borbi s vrlo oštrim krajem u Red Bullu.